Klimatyzacja

Klimatyzacja Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem oraz montażem klimatyzacji, umów się z nami na bezpłatne konsultacje, na których poznamy Twoje potrzeby, dobierzemy odpowiednie urządzenia oraz zaproponujemy miejsce montażu.

Działamy zarówno na terenie Krakowa, jak i całego województwa małopolskiego.

TELEFON: 664-476-827

EMAIL: kontakt@green-comfort.pl

📞 Zadzwoń teraz!

Jesteśmy zespołem posiadającym niezbędne uprawnienie i certyfikaty oraz bogate doświadczenie zarówno w montażu urządzeń domowych, jak i przemysłowych. Cechuje nas najwyższa jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście do każdego Klienta.

Klimatyzacja

Kontrolowanie temperatury wewnętrznej pomieszczeń w dzisiejszych czasach jest dość proste i dostępne praktycznie dla każdego. Klimatyzator jest coraz tańszym sposobem na poprawienie komfortu zarówno podczas upałów, jak i przy niskich temperaturach zewnętrznych (możemy nim w tani sposób ogrzewać pomieszczenia – np. w okresach przejściowych, kiedy to jeszcze nie działa centralne ogrzewanie) – obecnie każdy klimatyzator ma opcję grzania. Dzieje się tak dzięki możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego, parownik staje się skraplaczem, a skraplacz parownikiem. Współczesne urządzenia do wytworzenia 3,5 kW mocy chłodniczej/cieplnej, pobierają średnio około 700W energii elektrycznej, a więc wytworzona energia jest stosunkowo tania.

Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu

W dobie ocieplającego się klimatu na ziemi, coraz częściej chcemy zapewnić sobie idealną temperaturę w naszym domu lub mieszkaniu, która to warunkuje nasze dobre samopoczucie. Powszechnie uznawaną temperaturą komfortu jest wartość kształtująca się w okolicach 24OC. Należy mieć na uwadze, że klimatyzacja, to nie tylko powiew przyjemnego chłodu w upalne dni, ale również wydajne źródło ciepła przy niskich temperaturach zewnętrznych.

W uproszczeniu zakłada się, iż do schłodzenia 1m2 pomieszczenia potrzebujemy około 100W mocy chłodniczej, czyli aby schłodzić pomieszczenie o powierzchni 20m2, nasze zapotrzebowanie na moc chłodniczą wyniesie co najmniej 2000W, czyli 2kW.

Urządzenia chłodnicze przeznaczone do mieszkań lub domów posiadają najczęściej następujące moce:

  • 2,5kW (chłodzona powierzchnia od 10 do 25m2)
  • 3,5kW (chłodzona powierzchnia od 20 do 35m2)
  • 5kW (chłodzona powierzchnia od 30 do 50m2)
  • 7kW (chłodzona powierzchnia od 45 do 70m2)

W domach lub mieszkaniach najczęściej montuje się klimatyzatory typu Split lub Multi
Split. Klimatyzator typu Split składa się z jednej jednostki zewnętrznej (skraplacza) oraz
jednej jednostki wewnętrznej (parownika) – obie jednostki są połączone ze sobą parą
miedzianych rur chłodniczych. Klimatyzator typu Multi Split składa się z jednej
jednostki zewnętrznej, do której możemy podłączyć od 2-5 jednostek wewnętrznych –
każda jednostka wewnętrzna jest połączona z jednostką zewnętrzną osobną parą rur
chłodniczych.

Ile to kosztuje? Czyli podstawowy cennik

Klimatyzatory postanowiliśmy podzieliliśmy na 3 grupy – różnią się ceną, klasą energetyczną oraz dostępnymi funkcjonalnościami. Dla uproszczonego zobrazowania cen przyjęliśmy klimatyzator typu Split o mocy chłodniczej 2,5kW, długość linii nie przekracza 6 metrów, skropliny odprowadzane grawitacyjnie:

Grupa

Klasa energetyczna Cena klimatyzatora wraz z montażem

Ekonomiczna

A+ 2800-3000 PLN *

Średnia

A++

3500-3900 PLN *

Premium A+++

3900-6500 PLN *

* – cena netto,  w przypadku osób fizycznych należy doliczyć podatek VAT w wysokości 8%, w przypadku firm należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%

Przedstawione powyżej ceny obejmują:

  • urządzenia
  • materiały montażowe (rury chłodnicze, przewody zasilające i sterujące, wieszak/stojak pod jednostkę zewnętrzną)
  • prace montażowe
  • próbę szczelności układu gazem obojętnym (azot)
  • uruchomienie systemu
  • próby ruchowe

Bardziej skomplikowane układy typu Split oraz układy typu Multi Split wyceniamy indywidualnie.

Realizację każdej inwestycji rozpoczynamy od bezpłatnej wizji lokalnej, na której poznajemy potrzeby Klienta, doradzamy i przedstawiamy warianty możliwych rozwiązań. Następnym etapem jest stworzenie oferty dostosowanej do Twoich potrzeb. Przez cały proces inwestycyjny pozostajemy do Twojej dyspozycji – służymy Ci radą i pomocą.

Klimatyzacja w pomieszczeniach biurowych oraz użytkowych

Klimatyzowanie pomieszczeń biurowych oraz pomieszczeń użyteczności publicznej (w tym przychodni, szpitali, poczekalni) staje się już powoli standardem. Coraz większą uwagę kładziemy na komfort pracy naszych pracowników, klientów oraz pacjentów.

W takich pomieszczeniach możemy zastosować zarówno układy Split, jak i Multi Split oraz układy VRF (z ang. Variable Refrigeration Flow). W systemie VRF wszystkie jednostki wewnętrzne są podłączone do jednostki zewnętrznej jedną linią chłodniczą za pomocą systemu trójników (systemy stosowane głównie w hotelach oraz biurowcach). W tych systemach, jedna jednostka zewnętrzna może obsługiwać od kliku do kilkunastu jednostek wewnętrznych.

Wszystkie wymienione systemy wyceniamy indywidualnie po odbyciu wizji lokalnej w miejscu planowanej inwestycji oraz poznaniu potrzeb Klienta.

Zajmij się swoim biznesem, a my zadbamy o odpowiednią temperaturę w Twoim miejscu pracy!

Zaufali Nam:

Green Comfort
Trątnowice 6A
32-090 Słomniki
NIP: 7343256263
FGAZ-P/12/0599/20
Bezpłatna konsultacja